rozmarýnové krekry

Poslední jahoda sezóny skončila v dobré společnosti, v růžovce Petra Korába. Petr nám dělal ochutnávku na svatbě před třemi lety v Klentnici, tak máme k jeho vínům přeci jen trochu blíž než k ostatním. A co k vínu? Přece krekry!

Horký víkend jsme si užívali na chatě. V lese, kousek od vody, daleko od lidí s dávkou rozmarýnových krekrů. Tam je vždycky dobře.
Ztracenka
Slunečnicová semínka obsahují nejen velké množství živin, které celkově prospívají nervové soustavě, ale především i klíčové živiny, které mají přímý dopad na zmírnění stavů deprese (a na prevenci proti jejímu vzniku).

Vysoký obsah hořčíku ve slunečnici vyvažuje hladinu vápníku v těle a napomáhá tak k regulaci nervové činnosti. Aminokyselina tryptofan ve slunečnicovém semínku podporuje produkci serotoninu v těle a tím také zlepšuje naši náladu. Neurotransmitery jsou látky přenášející nervové impulzy mezi nervovými buňkami v mozku. Hrají naprosto zásadní roli ve vytváření naší nálady a celkového pocitu duševní pohody. Serotonin je jeden z nejdůležitějších neurotrasmiterů v našem těle. Při jeho uvolnění dochází k odbourávání pocitu napětí a přináší tak pocit klidu a spokojenosti.

Dýňová semínka jsou zdrojem cenných nenasycených mastných kyselin, které snižují cholesterol, vysoký tlak a riziko infarktu i mrtvice. Dýňová semena mají specifickou, oříškově nasládlou chuť. V dýňových semenech najdeme také velmi hodnotné tuky, esenciální mastné kyseliny skupin Omega 3 i Omega 6, celou škálu aminokyselin a asi čtvrtinu obsahu tvoří proteiny. Má přímý vliv na hladinu serotoninu, stimuluje jeho vyplavování v mozku, čímž může příznivě ovlivnit náladu nebo depresi. (Celostnimedicina.cz)

Rozmarýnové krekry inspirované Sarou B.:

135 g slunečnicových semínek
90 g lněných semínek
50 g dýňových semínek
150 g ovesných vloček
2 lžíce chia semínek
3 lžíce psyllia (psyllium je přírodní čistá vláknina, která se získává ze semena indického jitrocele – koupíte v obchodech se zdravou výživou)
1 1/2 lžičky mořské soli
1 lžíce javorového sirupu
3 lžíce kokosového oleje
350 ml vody
2 lžíce čerstvého rozmarýnu nasekaného ne jemno

Troubu rozehřejte na 170°C.

Ve větší míse smíchejte všechny suché ingredience a postupně k nim přidávejte ty ostatní. Nakonec nechte „těsto“ hodinku odpočívat.

Těsto rozdělte na dvě poloviny a obě rozválejte na pečicím papírem vyložený plech. Těsto dost lepí, pomůže vám, když budete válet přes potravinovou fólii (rovnou na plechu). Dejte pozor, aby byly placky všude stejně tlusté, aby se okraje nepálily, zatímco prostředek byl ještě syrový.
rozmarynove krekry
Pečte (vždy jeden plech) 20 minut. Potom placku obraťte a pečte ještě 10 minut. Pěkně dozlatova.
rozmarynove krekry
Placku nechte úplně vychladnout a potom rozlámejte na krekry.