mandlovo – čokoládový koláč

Cenu krásy by tentokrát nedostal, ale chutnal všem. Je v něm spousta kakaa a čokolády, tak vybírejte opravdu ty nejlepší suroviny. Převlékla jsem koláč do dortu k Martinovým narozeninám.

Vychází to většinou na druhou půlku června, kdy svoláme rodinu na chatu, abychom oslavili Martinovy i moje narozeniny. Jíme, pijeme a dobře se máme.
Martin dostal mimo jiné ukulele. A aby měl motivaci, tak i vstupenku na workshop „One man band ukulele player“ – zamyšlení na téma „Jak samotný hráč na ukulele zastane celou kapelu“ na Ukulele festivalu, který se už pravidelně koná v Úněticích. Dost se na to těším .. Dám vám pak vědět, jak to dopadlo.

Mandlovo – čokoládový koláč podle Green Kitchen Stories:

200 g mandlové mouky (koupíte v obchodě nebo rozsekejte mandle v robotu na jemno)
25 g kakaa
1 lžička prášku do pečiva
mořská sůl
2 vejce
2 banány
80 ml kokosového oleje (funguje i olivový)
120 ml javorového sirupu nebo medu

80 g hořké čokolády (dávám 70%)
6 lžic mléka (můžete použít i mléko rostlinné)

sezónní ovoce
řecký jogurt

Troubu rozehřejte na 180°C.
Dortovou nebo bábovkovou formu vymažte máslem a vysypte mandlovou moukou smíchanou s trochou kakaa.

Ve větší míse smíchejte mandlovou mouku, kakao, prášek do pečiva a sůl. V jiné míse dobře prošlehejte vejce, rozmačkané banány, olej a javorový sirup. Banánovou směs vmíchejte ke směsi mandlové a opět dobře promíchejte.

Směs přelijte do vymazané formy a pečte asi 45 minut. (Napoví test špejlí.)

Koláč nechte vychladnout. Pak rozehřejte mléko a vmíchejte do něj na kousky rozlámanou čokoládu a nechte ji v mléce rozpustit. Polevou přelijte korpus, ozdobte ovocem i jogurtem a podávejte.
Mandlovo - čokoládový dort