domácí müsli tyčinky s konopným proteinem

V sobotu jsem málem umřela hlady na běžkách v Jizerkách. To je tak, když vyjedete bez svačiny a věříte, že se cestou na jídlo někde stavíte. Jak ale jistě mnozí z vás ví, na Jizerské magistrále se občerstvovny moc nenosí.

Navíc Martin náš výlet pořád prodlužoval, že jako přeci ještě nebudeme končit a že ještě pojedeme sem a sem. Ještě že jsem si s sebou nevzala čelovku, to bych tam nejspíš kroužila ještě dnes. Každopádně výlet to byl parádní!
Proto tu máme jeden recept na super svačinu. Tyčinky plné živin, které vás povzbudí nejen při sportu. Dnes jsem vzala jednu várku na poradu do práce a i mozek nám pěkně nakoply.
běžky
Konopný proteinový prášek vzniká drcením semínek rostliny cannabis sativa, která je díky svým vysokým nutričním hodnotám považována za jednu z nejvýživnějších rostlin planety. Konopí je bohatým zdrojem proteinu, obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, mnoho cenných minerálů a nenasycené mastné kyseliny omega-3 a omega-6 v dokonalém poměru.

Konopný protein obsahuje malé množství tuku (12%) a vysoký podíl bílkovin a to až 50%. Neobsahuje THC a tudíž nemá žádné psychoaktivní, či jiné nežádoucí účinky.

Domácí müsli tyčinky s konopným proteinem:

1 a 1/2 hrnku ovesných vloček
3/4 hrnku vlašských ořechů – nasekejte
1 hrnek sušených datlí – nasekejte
1 hrnek strouhaného kokosu
1/2 hrnku konopného proteinu
1/4 hrnku sezamových semínek
2 lžíce máku
2 lžičky skořice
1/2 lžičky soli
3 zralé banány
1/4 hrnku kokosového oleje (můžete použít i olivový, olej z vlašských ořechů, ..)
2 lžičky vanilkového extraktu
3 lžíce javorového sirupu
2 lžíce chia semínek
6 lžic vody

na polevu:
kousek kvalitní hořké čokolády
lžíce kokosového oleje

Troubu rozehřejte na 175°C.

Chia semínka smíchejte v malé misce s šesti lžícemi vody a nechte bobtnat.

V mixéru rozmixujte banány spolu s olejem, vanilkovým extraktem a javorovým sirupem. Nakonec přidejte chia semínka i s vodou, kterou semínka vsákla.

Ve větší míse nebo v míse robotu smíchejte ostatní ingredience. Přidejte směs z mixéru a míchejte a míchejte.

Na menší plech, vyložený pečicím papírem, směs rozprostřete, uhlaďte lžící nebo vidličkou a asi 25 minut pečte v troubě.

Nechte „placku“ kompletně vychladnout, ozdobte ji čokoládou (ve vodní lázni rozpusťte čokoládu s olejem), pak krájejte na tyčinky.
konopne tycinky