vánoční ski amade

Musím říct, že rozhodnutí trávit Vánoce na horách a obdarovávat se zážitky a ručně vyrobenými dary, je jedno z nejlepších, které jsme kdy udělali. Můžeme se před Vánoci vyhýbat nákupním centrům, přes svátky lyžovat s minimem dalších lyžařů a před davy silvestrovských lyžařů zase pěkně utéct do Prahy.

Letos jsme vybrali Rakousko, oblast Ski Amade kousek od Salzburgu. Jako základnu jsme zvolili městečko Radstadt a odtud vyjížděli do okolních lyžařských středisek (Flachau, Schladming, ..).
Radstadt
Radstadt je malé městečko obehnané historickými hradbami. Přirozené centrum města tvoří kostel, kolem kterého je hřbitov. Na Štědrý den jsme viděli místní, jak jdou s lucernami pro betlémské světlo do kostela. Nejdřív měly v kostele představení děti, zpívaly, hrály divadlo. Kostel byl úplně plný.

V pět hodin, kdy už byla tma, se všichni vyhrnuli ven, rodiny se rozmístily k hrobům svých blízkých. Na každém hrobě byl vánoční stromeček se svíčkami, které lidé zapálili a potichu vzpomínali a rozjímali. Během toho z věže kostela hrál dechový orchestr vánoční písně a koledy.

Bylo to silné, bylo to hezké. Farář chodil mezi lidmi a všichni si přáli krásné a požehnané Vánoce.
ski amade
Se sněhem to bylo letos slabší, ale dalo se.

Tip – Appartementhaus Winter