cuketový salát z grilu

Kniha knih pokřtěna, koukněte na pár fotek z akce, která proběhla minulou sobotu ve Slavonicích. A můžete k tomu čtení zakousnout třeba pár cuket s lískovými oříšky a parmazánem.

Ve Slavonicích stojí bývalý Německý spolkový dům, který vlastní  Slavonická renesanční, o.p.s. V letech 2012 – 2013 byl celý objekt citlivě zrekonstruován a dnes slouží mimo jiné různým vzdělávacím akcím, zajíždí se kavárna, plánuje se bistro. Jejich gastroplánům fandíme, protože jinak je to ve Slavonicích spíš smutná písnička. A právě minulou sobotu se zde křtila Michalova kniha o konopí, u čehož jsme nemohli chybět. Spolkový dům - interiér Kromě křestu byl na sobotu plánovaný farmářský trh, burza sazenic, přednáška o původních keřích i vernisáž obrazů. Chtěli jsme vidět všechno, takže jsme se kolem Spolkového domu motali opravdu celý den. konopný catering Ochutnali jsme konopné občerstvení. konopné víno Konopné víno, konopné pivo i konopný čaj. (Malá poznámka – nic z uvedeného neobsahuje THC.) křest knihy o konopí Nechali jsme si podepsat knihu, přespali a jeli spokojeně zpátky do Prahy.kniha o konopí - Michal Ruman

Cuketový salát s lískovými oříšky a parmazánem:

50 g lískových oříšků
800 g malých cuketek – zelených i žlutých
4 lžíce olivového oleje
1 lžíce balzamikového octa
300 g zelených salátů a bylin – namíchejte podle chuti
80 g parmazánu
2 lžičky oleje z lískových oříšků
sůl, pepř

Rozpalte gril.

Na sucho na pánvi opražte ořechy – jakmile začnou vonět, tak je vysypte z pánve do misky a nechte zchladnout. Nakonec je trochu nasekejte nožem.

Cukety neloupejte, jen je omyjte a nakrájejte asi na 1 cm plátky. Smíchejte je v míse s olivovým olejem, osolte, opepřete a nechte minutku odpočívat. Plátky grilujte z obou stran asi 2 minuty, aby zůstaly křupavé. Grilované plátky v míse zakápněte balzamikovým octem a nechte vychladnout.

K cuketám přidejte oříšky, zelené saláty i bylinky, promíchejte. Dochuťte oříškovým olejem, solí i pepřem. Ozdobte hoblinami parmazánu.

4 porce