nudle s koriandrem a brokolicí

Slavonická renesanční o. p. s. pořádá v sobotu 17. května od 10 do 16 hodin farmářský trh a burzu sazenic, odkopků a osiv spojenou s přednáškou na téma Původní druhy keřů v našich zahradách. 

Celou akci odstartuje křest nové knihy mého švagra Michala Rumana – Konopí, Cannabis: Průvodce světem univerzální rostliny. Přednáška Martina Němce Původní druhy keřů v našich zahradách je na programu ve 14 hodin. Přijďte v sobotu do nově otevřeného Spolkového domu ve Slavonicích, bude to velké!

– – –

Původ koriandru můžeme hledat na Blízkém Východě a v oblasti Středozemního moře. Rozšířil se ale na většinu kontinentů a v dnešní době jeho významnými pěstiteli jsou Čína, Indie, Pákistán, Sýrie, Rusko, Gruzie, země Střední Evropy, Maroko a Etiopie. Pěstuje se jak pro své voňavé lístečky tak i pro plody (semena), která jsou skvělým zdrojem silicí. Síla a množství silic, které se z koriandru získají, záleží od doby sklizně.  Čím zralejší tím lepší. Vůně a chuť byliny záleží také od toho, v jakém regionu se pěstuje, například ruská je ostřejší a etiopská zase aromatičtější.

Bylina koriandru obsahuje, kromě nepopíratelných aromatických vlastností, také mnoho pro zdraví užitečných látek. Jsou zde antioxidanty, vitamíny (A, C, B a PP) a minerály (vápník, sodík, fosfor a draslík). Lístečky této léčivky mají protizánětlivé vlastnosti a také mohou působit jako lehké analgetikum. Povzbuzuje žaludeční činnost a zvyšuje chuť k jídlu, proto bývá také občas doporučován lidem, kteří trpí nechutenstvím nebo dokonce anorexií. Pomáhá při trávení, ale zároveň dokáže řešit i problémy s mírnými průjmy a žaludečními chřipkami.

Působí močopudně a dokáže snižovat horečku, takže může být užitečný i při různých obtížích, které přicházejí během chladnějších ročních období. Dříve se na Dálném Východě používal také jako léčivo při břišním tyfu. Silice obsažené v koriandru pomáhají tělu v boji s viry a baktériemi. Tato bylina dokáže osvěžit dech a někteří ji také používají na afty. Látky v koriandru obsažené jsou součástí léků bojujících proti alergiím, ekzémům a různým mykózám. Výtažky z rostliny mají blahodárné účinky na pokožku a je možné je najít v různých kosmetických prostředcích. (Prostezdravi.cz)

Jedna porce brokolice zajišťuje něco přes polovinu doporučené denní dávky vitaminu C, dodává nezanedbatelné množství beta-karotenu, který se v těle přeměňuje na vitamin A, a navíc je zdrojem kyseliny listové, železa a draslíku.

Nudle s koriandrem a brokolicí

2 porce nudlí – dávám udon, soba nebo špagety
2 hrnky růžiček brokolice

koriandrové „pesto“:
šťáva z jednoho citrónu
2 hrnky čerstvého koriandru – nakrájejte na jemno
2 stroužky česneku
špetka kajenského pepře
špetka soli
1/2 hrnku olivového oleje

paneer nebo tofu
olivový olej
hrst koriandru – na jemno

Nudle vařte podle návodu v dostatečném množství vody. Na poslední 2 minuty k nim přidejte i růžičky brokolice.

Mezitím rozsekejte v robotu ingredience na koriandrové „pesto“. Na lžíci oleje osmažte kostky paneeru nebo tofu.

Nudle s brokolicí slijte, vraťte zpátky do hrnce a vmíchejte k nim koriandrové pesto. Rozdělte na talíř, přidejte sýr a ozdobte koriandrem.

2 porce