pečená červená řepa s římským kmínem a skořicí

Hradečáci, utíkejte do Café Na kole! Byla jsem včera v Hradci na otočku, tak jsem se tam na jedno kafe taky stavila a bylo to prima. Hezká, menší, nekuřácká kavárna naproti Kniháči, kde se podává výběrová káva. Teď zrovna třeba Východní Timor z londýnské pražírny Caravan, se kterou se Jan Hajfler umístil na 4. místě v kategorii Brewers Cup v soutěži Barista roku 2014.

Z hlediska výživy je čerstvě uvařená řepa stejně dobrým, ne-li lepším zdrojem živin než syrová. Obsahuje dokonce vyšší hladinu většiny minerálních látek, zejména draslíku, který upravuje srdeční činnost, udržuje normální krevní tlak a napomáhá správné činnosti nervové soustavy. Zachovává se i dostatek většiny vitaminů včetně vitaminu C a dochází pouze k nepatrnému úbytku kyseliny listové.

Pečená červená řepa s římským kmínem a skořicí:

750 g červené řepy – vybírejte co nejmenší kousky
alobal

na zálivku:
šťáva z 1/2 citrónu
1/2 lžičky mletého římského kmínu
1/2 lžičky mleté skořice
1/2 lžičky mleté sladké papriky
1 lžíce vody z pomerančových květů
4 lžíce olivového oleje
2 lžíce kopru – nakrájejte na jemno
1 lžíce pažitky – na jemno
sůl, pepř

malý římský salát
3 ředkvičky – nakrájejte na tenké plátky
olivový olej
balzamikový ocet
sůl, pepř

můžete přidat balkánský nebo jiný pikantní sýr

Rozehřejte troubu na 200°C. Řepu zabalte do alobalu a pečte asi hodinu. Zkuste nožem, jestli je měkká, pokud ne, tak ji ještě chvilku pečení přidejte. Mezitím smíchejte ostatní ingredience na zálivku.

Upečenou řepu oloupejte a nakrájejte na plátky. Zalijte ji v míse zálivkou, opatrně, ale důkladně, promíchejte a dejte do ledničky na hodinu rozležet.

Římský salát nakrájejte, přihoďte ředkvičky, vše zakápněte olejem, octem, osolte a opepřete. Promíchejte s řepou a podávejte.

3 – 4 porce