pečený chřest s koprem

Chřestu není nikdy dost, to je jasná věc. Navíc s hořčicí a koprem mu to moc sluší. Přihodila jsem i trochu jarní mrkve, ale tu můžete klidně vynechat.

Chřest je vitamínovou a minerálovou bombou. Vysoký obsah vitamínu C a E je účinná obrana proti volným radikálům, vysoký obsah kyseliny listové v zeleném chřestu je prevencí proti cévním chorobám a přispívá ke krvetvorbě. Díky kyselině asparagové, obsažené v bílém chřestu, jsou z těla vylučovány účinně toxiny, jelikož je podporován okruh jater a ledvin.

Chřest je mimo jiné velmi doporučován diabetikům, jelikož nastavuje správnou hladinu krevního cukru a startuje účinnou látkovou výměnu. Je vodný také pro lidi s revmatickými a kožními potížemi. Dokonce pozitivně ovlivňuje impotenci. Celkově je vhodný pro jarní detoxikaci organismu a pro redukci váhy. Díky zvýšenému obsahu kyseliny močové se nedoporučuje nemocným s dnou. (celostnimedicina.cz)

Konzumace kopru je velmi prospěšná, neboť výrazně povzbuzuje činnost žaludku a střev, což pozitivně ovlivňuje celý organismus. Neoddiskutovatelné léčebné účinky kopru se roky potvrzují při problémech s trávením. Účinný je zejména při střevních kolikách. Kojící matky dokonce využívaly kopr kvůlipodpoře tvorby mléka a současně i na tišení bolesti spojené s plynatostí a nadýmáním bříška u dětí.

Chuť kopru je hřejivě štiplavá a mírně ostrá. Zůstává poměrně dlouho v ústech, a tak se žvýkání semen kopru osvědčuje při snaze o odstranění méně příjemných chutí a na osvěžení dechu(mladazena.cz)

Kapary jsou nerozvinutá poupata květů keře kapary trnité, naložená v soli nebo solném nálevu, případně v solném nálevu s vinným octem. Nejlepší kapary pocházejí z francouzského Provence a jsou nazývány „nonpareilles“ (nesrovnatelné).

Kapary mají příznivý vliv na imunitní systém, hlavně proti kašli, protože uvolňují hleny. Mezi další pozitivní vlastnosti patří, že podporují močopudnost a čistí tak organismus. Mezi další léčebné prvky patří antihistaminikum, které je obsaženo v pupenech rostliny.

Pečený bílý chřest s kapary a koprem podle Sarah B.:

8 – 10 bílých chřestů – vybírejte tenčí, co nejčerstvější
hrst kaparů – pokud máte nakládané v soli, tak je před pečením propláchněte pod tekoucí vodou
olivový olej
sůl

Dresink:
3 lžíce olivového oleje
2 lžičky bílého vinného octa
2 lžičky dijonské hořčice
1 lžička javorového sirupu nebo medu
sůl
lžíce nakrájeného čerstvého kopru + pár snítek na ozdobu

Troubu rozehřejte na 200°.

Chřest oloupejte, odkrojte dřevnatý konec, pokud je, a rozložte na plech. Přidejte kapary, pokapejte olivovým olejem, trochu osolte a pečte v troubě asi 20 – 30 minut. Jen tak aby trochu změkl a chytil barvu, zároveň aby zůstal pevný.

Mezitím si připravte dresink – promíchejte všechny ingredience.

Pečený, ještě teplý, chřest polijte dresinkem, ozdobte koprem a podávejte.

2 – 3 porce