plněná vejce s asijským nádechem

Jaro a Velikonoce přicházejí ruku v ruce – letos to docela vychází. Máme za sebou šest postních nedělí, Škaredou středu, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobotu, Boží hod velikonoční i Velikonoční pondělí. Všichni se veselí a hodují.

Vykoledovali jste vejce? Nebo vám naopak po kolednících nějaká zbyla? Pojďte je naplnit směsí miso pasty, sojové omáčky a pálivé omáčky sriracha.

– – –

Miso je fermentovaná vyzrálá pasta ze sójových bobů, rýže, pšeničné nebo ječné mouky. Stejně jako sójová omáčka i miso se liší podle fermentace a délky zrání a může být světlé, tmavé, hladké nebo hrubé. Obsahuje živé enzymy, kterépomáhají při trávení, ovlivňuje vyváženost přírodních sacharidů, dodává esenciální oleje, vitaminy, minerály a proteiny ve vyváženém složení. Obsahuje i vitamín B12.

Miso slouží k povzbuzení životní síly, podporuje látkovou výměnu, je bohaté na minerály, pomáhá při špatném trávení, vyživuje pokožku a krev a tím podporuje tvorbu buněk a kožní tkáně, pomáhá při srdečních chorobách, rozpouští v krvi cholesterol – cévy jsou pak pružnější, je velkou pomocí při předcházení arterioskleróze nebo vysokému krevnímu tlaku, zmírňuje důsledky kouření nebo konzumace alkoholu, pomáhá jako prevence proti alergiím a tuberkulóze. (doktorka.cz)

 

Klasická plněná vejce podle Marthy Stewart:

8 vajec
1/3 hrnku majonézy
1 lžíce dijonské hořčice
1 lžička bílého vinného octa
sůl a pepř
pažitka na ozdobení

Vejce uvařte natvrdo, hned je nechte zchladnout ve studené vodě, aby šla dobře oloupat. Vejce oloupejte a rozkrojte podélně na půl.

Žloutky nastrouhejte na jemném struhadle, dejte do misky a smíchejte s ostatními ingrediencemi. Bílky naplňte žloutkovou směsí a ozdobte čerstvou pažitkou.

 

Plněná vejce s asijským nádechem:

8 vajec
1/3 majonézy
1 lžíce dijonské hořčice
1 lžička bílého vinného octa
1 lžička sojové omáčky kikkoman
2 lžičky bílé miso pasty
1 lžička pálivé omáčky sriracha
černý sezam na ozdobu

Postupujte stejně jako u vajec klasických.