Salento a mandlové mléko

Pojeďte se mnou do Itálie, projedeme spolu Salento – úplně tu nejjižnější část podpatku italské boty, kde se potkává jaderské moře s jónským. Sami Italové říkají tomuto místu Karibik Evropy.

Naším zážitkovým cílem bude tentokrát prostě být, rozpustit se mezi Italy a nasávat sluníčko, moře, užívat si vodní sporty i jihoitalskou kuchyni a odpočívat.
Castro
Asi desetidenní pobyt si rozdělíme na dvě části – východní a západní – podle místa ubytování. Pokud čtete náš blog, tak nejspíš víte, že hotelům se vyhýbáme, proto i tentokrát využijeme Airbnb a jeden apartmán si pronajmeme v Castru na východním – jaderském pobřeží a druhý poblíž Gallipoli na pobřeží západním, které omývá moře jónské. Po celou dobu pobytu budeme mít auto, takže postupně poznáme celé Salentské pobřeží i kousek vnitrozemí. Jdeme na to.
Gallipoli
Z Prahy letíme do Bari – hlavního města oblasti Apulie v jižní Itálii. Hned na letišti si půjčujeme auto a vyrážíme dál na jih. Byli jsme tu už jednou, před dvěma lety, takže to máme nacvičené. Cestou se stavíme na kafe v Polignanu a Mare, na krátkou procházku a zmrzlinu v Monopoli, kde se nám minule tak líbilo. Ale cíl dnešní cesty je až v malém přímořském městečku Castro v provincii Lecce, kde naše dovolená začíná.

Zážitky, tipy a triky jsem tentokrát seřadila do bodů:

Radši nepočítejte s tím, že se tu domluvíte anglicky.
V lepším případě vám pomůže italština, v tom druhém případě s vámi budou Salenťané mluvit dialektem Griko a to nebudete rozumět vůbec ničemu.
Nicméně to není důvod k obavám, ruce a nohy přece máte a navíc to znamená, že tu nepotkáte jiné než italské turisty. Chtěli jste Itálii? Tak tady ji máte v celé kráse. Navíc italština není jazyk moc složitý, takže po pár dnech se v něm budete alespoň trochu orientovat. Domácí příprava samozřejmě přijde vhod.Salento
Koupejte se v moři, kde se vám zlíbí.
Východní pobřeží je skalnaté a členité. Někde si můžete pronajmout na den lehátka se slunečníkem, v těchto místech je vstup do vody nějak upravený – molo, schůdky, provaz. Ale někde se dá do vody vlézt celkem pohodlně kousek od cesty. Západní pobřeží je písečné a velmi dobře dostupné, s lehátky i bez.
kafe s mandlovym mlekem
Den začněte kávou s mandlovým mlékem – Caffè con latte di mandorla
Mandle jsou pro celou oblast Apulie typické, mandlové mléko v kafi pro celou provincii Lecce ještě víc. Slazené mandlové mléko + shot espressa + led = osvěžení na pláži.

Snídejte pasticciotto
Typická nejsladší sladkost jižní Itálie, buchtička s žloutkovým krémem, podává se teplá. Je to dvakrát větší pastel de nata, který je typický pro Portugalsko a v Praze na něj můžete vcelku pohodlně narazit, jen těsto je trochu jiné a je i na povrchu přes náplň. (Na fotce dole je v ubrousku.)
Salento
K obědu si dejte friselle
Friselle je usušená houska (polovinu času se peče v troubě, pak se vyndá, rozkrojí a vrátí zpět do trouby dosušit), kterou namočíte před jídlem do vody, aby změkla, a obložíte nejčastěji rajčaty a rukolou. Ideální plážový oběd.
friselle
Před večeří zmrzlinu
Kolem šesté je čas na zmrzlinu a korzování, dělají to všichni, ještě v plážovém, než se půjdete zkulturnit před večeří.

K večeři orecchiette s mořskými plody
Apulie je obilnicí Itálie, o těstoviny zde proto není nouze. Pro tuto oblast jsou typická těstovinová ouška – orecchiette. Párovat těstoviny s mořskými plody je tu nasnadě.
Salento
No a pak už vám chybí snad jen víno. Negroamaro nebo Primitivo vám bude při západu slunce určitě chutnat. Komu ne, tak si vybere také.
Salento
Koho by zajímaly podrobnosti – apartmány, pláže, konkrétní restaurace, … – píše do komentářů.

– – –

Mandloň obecná (Amygdalus communis) z rodu dvouděložných rostlin z čeledi růžovitých je strom blízce příbuzný s broskvoní, patřící mezi skořápkaté ovoce, stejně jako lískové oříšky a vlašské ořechy. Má načervenalé větvičky, které jsou na jaře obsypané nádhernými bílorůžovými květy, s listy podobnými vrbě. Plodem je peckovice s ochmýřeným kožovitým oplodím, pod nímž je tvrdá dírkovaná pecka, kryjící jádro – mandli.

Mandle představují součást lidské stravy už od nepaměti. Pro svou výživovou hodnotu a kulinářské vlastnosti jsou jedinečnou potravinou se širokým uplatněním.

Sladké mandle obsahují kolem 50% tuku, 20-25% bílkovin (více než maso 15-20%) a asi 10 % sacharidů. Ve 100g mandlí dále najdeme 260 mg vápníku, 296 mg hořčíku, 732 mg draslíku, 4 mg železa, 520 mg fosforu, dále pak vitamíny skupiny B a velké množství vit. E – 24 mg , což je 350% denní potřeby! Mandle vynikají svým vysokým obsahem hořčíku, díky němuž působí jejich pravidelné užívání jako uklidňující prostředek. (slunecnice-cb.cz)

Mandlové mléko

1 hrnek neloupaných mandlí
pokud chcete dochucovat – javorový sirup, med, skořice, ..
plátno nebo utěrka
skleněná láhev na uchovávání

Mandle propláchněte pod tekoucí vodou. V uzavíratelné dóze je zalijte vodou, dózu zavřete a nechte v lednici přes noc odpočívat.

Mandle slijte, dejte do mixéru, zalijte 4 sklenicemi studené vody a mixujte. Sceďte přes čisté plátno a přelijte do skleněné lahve. Rozmixované mandle nevyhazujte, přidejte je třeba do bábovky nebo do náplně do šneků.mandlove mleko