hrášková bruschetta s hruškou

Už jste otevřeli letošní grilovací sezónu? Počasí k tomu přímo vybízí. Tak než dáte příště na gril kus masa, dejte tam na chvilku plátek chleba. Bruschetta s hráškem a hruškou je moc dobrý předkrm.

– – –

Hrách, který dnes známe, pochází z planého druhu, který dodnes roste na okrajích travnatých ploch Středomoří, Zakavkazí, od Afghánistánu až po Tibet. Hrášek jako zeleninu začali první využívat Holanďané, podle historických dokladů z roku 1610.

Lahůdka zvaná zelený hrášek jsou vlastně nedozrálá semena známé luštěniny – hrachu setého. V tomto stadiu je hrášek lahodný, sladký a lusky šťavnaté a lesklé. Dozrálá semena, která už se nehodí ke konzumaci syrová, se suší a mají další využití. Zelený hrášek uchováváme také sušením, ale častěji se nakládá do mírně slaného nálevu či krátce povařený zmrazuje.

Hrášek obsahuje 76 % vody, 6 % bílkovin, 13 % sacharidů, cca 2 % vlákniny a žádný cholesterol. Má vysoký obsah lecitinu, obsahuje provitamín A a také vitamín C. Z minerálních látek je hojně zastoupen zejména draslík a fosfor. Z dalších minerálů jmenujme alespoň hořčík, vápník a železo.

Draslík je velice důležitý prvek pro fungování nervů a svalů, tedy i srdce. Lecitin má jednu vysoce ceněnou schopnost – dokáže v krvi rozpouštět a uvolňovat nesprávný cholesterol a nezdravé tuky. To ocení naše játra a projeví se to i na naší pleti. Lecitin navíc podporuje činnost centrálního nervového systému. (magazin.ceskenoviny.cz)

 

Hrášková bruschetta s hruškou:

pečivo nakrájené na plátky

250 g mraženého hrášku
sůl, pepř, špetka muškátového oříšku

1 zralá voňavá hruška – neloupejte
pár kapek balzamikového octa
80 g pecorina – nastrouhejte

V hrnci přiveďte k varu vodu, vhoďte hrášek, minutu vařte, slijte. Hrášek rozmačkejte nebo rozmixujte, dochuťte solí, pepřem a muškátovým oříškem.

Hrušku zbavte jádřince a nakrájejte ji na plátky. Zakápněte ji trochou balzamikového octa a promíchejte s nastrouhaným pecorinem.

Plátky chleba opečte na sucho v toustovači nebo na grilu, obložte hráškem a ozdobte hruškou.