fazolovo – jahelná polévka s kopřivami

Na jaře začínám vařit z bylin, které natrhám v okolí chaty, právě rostou kopřivy, medvědí česnek i fialky. Nejjednodušší je šoupnout divokou zeleň do polévky. 

Mezi účinné látky obsažené v kopřivě patří kyselina mravenčí, histamin, acetylcholin, serotonin, sloučeniny vápníku, draslíku, železa a sodíku, sirné látky, kyselina pantotenová, vitamíny a další látky. Kopřiva obsahuje také značné množství chlorofylu.
Kopřiva je vhodná jak pro vnější, tak pro vnitřní použití. Využívá se jak sušená, tak čerstvá rostlina. Její používání v léčitelství sahá již do dávných dob. Usušená kopřivová nať ztrácí svědivý účinek a také ho nemají zahřáté výtažky připravené z čerstvé kopřivy. Svědivý účinek si však zachovávají lihové extrakty z čerstvé natě.kyselina křemičitá,

Kopřiva působí močopudně a antisepticky, proto je vhodná na záněty močových cest, při zvýšené tvorbě kyseliny močové a při tvorbě močových kamenů. Také zastavuje krvácení a snižuje hladinu krevního cukru. Je možné použít kopřivu jako pomocný prostředek při zánětech horních cest dýchacích. (byliny.vitalion.cz)

Fazolovo – jahelná polévka s kopřivami:

150 g velkých bílých fazolí – den předem namočené
100 g jáhel
4 velké hrsti mladých kopřiv
1,5 l zeleninového vývaru
4 stroužky česneku – nakrájejte na tenké plátky
2 lžíce olivového oleje
trochu octa na dokyselení (můžete vynechat)
sůl, pepř

Do většího hrnce dejte fazole, zalijte je vývarem a vařte na mírném ohni, dokud fazole nezměknout. 15 minut před jejich dovařením propláchněte jáhly pod tekoucí vodou a přidejte do hrnce k fazolím. Pokud chcete polévku řidší, dolijte vodu.

Kopřivy spařte, nakrájejte a přidejte k fazolím, dochuťte polévku octem, solí a pepřem.

Na pánvi rozehřejte olej a opečte na něm česnek. Česnek přidejte do polévky až na talíři.

4 porce