semínkové krekry pro Pražský vývar

Dnešní Pražský vývar, aneb „děláme si to sami“, právě skončil. Bylo to príma a my jsme rádi, že jsme mohli být součástí. Uvařili jsme 12 litrů cibulačky, upekli semínkové krekry a užívali si atmošku v Café Neustadt.

O hlasy diváků a večerní vývárek se ucházely 4 super projekty:
Nápadité, dotažené a hlavně reálné akce proti plýtvání jídlem. „Hostina pro tisíc“ na Václaváku byl jen střípek.
Rodící se komunita pro tvůrčí přeměnu odpadů v poklady.
Vizuální guerilla přebíjející reklamní smog ve veřejném prostoru „projektorem dobra“. A limonádou.
Vědci v akci, hecující místní k aktivní tvorbě budoucnosti žití na Letné.
– – –
Obecně obsahují jedlá semena obrovský koktejl výživných a léčivých látek. V lidovém léčitelství se odnepaměti používala hlavně dýňová semena. Jsou totiž v našich podmínkách prakticky jediným zdrojem většího množství zinku a bez něho je celá řada nemocí prakticky neléčitelná. Semena obsahují i fosfor, železo, vápník, vitaminy skupiny B, lecitin, nenasycené mastné kyseliny-linolovou a olejovou a další.
Slunečnicová semínka jsou přírodním zdrojem antioxidantů jako selen a vitamin E. Neutralizují volné radikály, čímž zpomalují proces stárnutí. Obsahují velké množství hořčíku, který pomáhá při migrénách a astmatu. Je tu i další důležitý prvek –niacin, který reguluje metabolismus cukrů a tuků. Niacin je důležitý pro psychickou pohodu a při zvýšené duševní námaze. A nakonec je tu přítomna i kyselina pantotenová, díky které má naše pokožka správnou výživu a náš spánek je klidný.

Semínkové krekry inspirované Peterem Reinhartem:

43 g slunečnicových semínek
42 g dýňových semínek
28 g lněných semínek
57 g sezamu (mix bílý a černý)
227 g žitné bio mouky
1/4 lžičky soli
2 lžíce oleje z hroznových jader (použijte svůj oblíbený olej, klidně olivový)
1 lžíce medu nebo javorového sirupu
170 g vody
bílek, mák a hrubozrnná sůl na ozdobu

Rozehřejte troubu na 150°C.

Všechna semínka společně rozsekejte v robotu na „hrubší mouku“, přidejte žitnou mouku a sůl a vše dobře promíchejte lžící.

Do mísy se sypkou směsí přidejte ostatní ingredience a míchejte a hněťte. Vzniklé těsto nechte 5 minut odpočívat.

Těsto rozdělte na 4 díly.
První díl rozválejte na válu na tenký plát, celý ho přeneste na pečicím papírem vyložený plech a potřete rozšlehaným bílkem. Posypte mákem a solí a až teď rozkrájejte na jednotlivé krekry. Stejně postupujte se zbytkem těsta.

Pečte dva plechy v troubě naráz (nad sebou) 20 minut, plechy vystřídejte (ten, co byl dole, bude nahoře a naopak) a pečte ještě jednou 20.

4 plechy
prazsky vyvar - seminkove krekry