yaprak dolması – plněné vinné listy

Četli jste už poslední knížku Jany Šrámkové Zázemí? Těšila jsem se na ni, opravdu dlouho jsem si ji šetřila, protože mi bylo jasné, že tu útlounkou knížku přečtu jedním dechem stejně jako Hrušku. A teď mi je trochu líto, že už ji mám za sebou. Zase jsem byla na prázdninách ve velkém domě s velikou zahradou a babičkou, která mi po večerech vyprávěla vtipy a četla Káju Maříka. Přečtěte si ji ..

Plněné vinné listy jsou pro mnoho lidí dovolenkové/prázdninové jídlo, které ochutnali v Řecku nebo Turecku. Já dělám doma turecké vegetariánské. Nejlíp chutnají druhý den.

Plněné vinné listy podle Tureckakuchyne.net:

500 g vinných listů – nakládané koupíte v arabských obchodech v Dejvicích nebo v Myslíkově

2 hrnky basmati rýže – spařte horkou vodou, potom propláchněte studenou
3 středně velké cibule – nakrájejte na malé kostičky
3 lžíce piniových semínek
1/2 lžičky římského kmínu
3/4 hrnku olivového oleje
1 lžička čerstvě mletého pepře
1/2 lžičky mletého nového koření
4 lžíce sušené máty
2 lžíce hrozinek – nakrájejte na co nejmenší kousky
sůl
2 1/2 hrnku horké vody
citrón

Ve větším hrnci rozehřejte olej, ve kterém pomalu osmahněte cibuli a piniová semínka, pěkně dorůžova. Přidejte spařenou a propláchnutou rýži i ostatní ingredience, podlijte sklenicí vody, přiklopte poklicí a na velmi mírném ohni duste 15 – 20 minut. Rýže by měla být téměř měkká. Směs dobře promíchejte, přilijte vodu, pokud je potřeba, a nechte 10 minut stát.
Mezitím si připravte listy – propláchněte je pod tekoucí vodou. Velký hrnec vyložte těmi největšími a dejte ho stranou. List položte na prkénko, žebry nahoru. Ustřihněte stopku, tu vyhoďte. Dolů na střed dejte lžičku voňavé rýže a zaviňte (podle obrázku). Chce to trochu cvik, ale ten po půl kilu listů určitě přijde. Do hrnce, který jste vyložili listy pěkně skládejte ty naplněné.plnene vinne listy

Nahoru dejte několik plátků citrónu, podlijte hrnkem vody a přiklopené duste asi 30 minut. Nechte ještě 20 minut stát, vychlaďte a podávejte s citrónem.

 

 

2 Comment

  1. moc pěné stránky, dávám do oblíbených a určitě se vrátím, recepty s nápadem a jiskrou, jsou Vaše nebo od někud čerpáte inspiraci ?

    1. Děkuju, Susan. Některé moje, někdy čerpám (zahraniční blogy a kuchařky). Určitě zase přijďte, ráda vás tu potkám! Zuzka