kapusta s pohankou a v balzamikovém octu pečenou červenou řepou

kapusta s repou
Vytáhla jsem po třech letech keškovací GPSku a ani jsem nechtěla věřit tomu, že jsme ji  naposledy zapnuli v Rovaniemi při cestě za polární kruh. Z toho je, myslím, poznat, že nejsme náruživí hledači s tisícem zářezů, ale máme vyzkoušeno, že při poznávání nových míst, měst i států funguje geocaching perfektně. Vždycky nás zavede na krásná místa, kam bychom s klasickým průvodcem vůbec nezabloudili.

V sobotu jsme tedy vyrazili trochu potrénovat do Příhrazských skal.
prihrazske skaly - cesky raj
Pohanka je obilnina. Pochází z oblastí střední Asie, odkud se postupně rozšířila do Japonska, Evropy i do Severní Ameriky. Na území dnešní České republiky se pěstovala již ve 12. století. V 16. století byla u nás dokonce nejoblíbenější potravinou.

Z hlediska nutriční hodnoty je pohanka zajímavá pro vyváženou skladbu aminokyselin. Celkem pohanka obsahuje 18 různých aminokyselin. Obsah lysinu – aminokyseliny, která hraje roli v v prevenci aktivizace herpetických virů (původce oparů), je ve srovnání s ostatními obilninami 3-4 násobně vyšší. Ze zdravotního hlediska je důležitý vysoký obsah vícenenasycených mastných kyselin. Největší podíl připadá na esenciální kyselinu linolovou (37-48%), která se společně s kyselinou linolenovou (1,9 – 2,8 %) podílí na snižování hladiny krevního cholesterolu a prevenci proti ateroskleróze.

Pohanka je důležitým zdrojem zinku, mědi, selenu, manganu a jiných stopových prvků. Z vitaminů jsou v plodech pohanky zastoupeny především vitaminy B1 (thiamin), B2 (riboflavin), niacin, E a C. Velmi důležitým vitamínem v pohance je cholin, který regeneruje jaterní buňky po poškození chorobami a alkoholem.

Pohanka je nejlepším přírodním zdrojem rutinu, který je důležitý pro cévní pružnost. Rutin v pohance výrazně zlepšuje nebo zastavuje zhoršování stavu křečových žil na nohou. Pohanka je velmi vhodná k detoxikaci při těhotenství a jakékoliv autointoxikaci. (doktorka.cz)

Kapusta s pohankou a pečenou červenou řepou:

5 menších červených řep – oloupejte a nakrájejte na klíny, měly by to být dvě větší hrsti klínků
1/2 hrnku balzamikového octa
2 – 3 lžíce třtinového cukru
2 lžíce olivového oleje
sůl a pepř

2 hrsti na kousky pokrájené kapusty
1/2 hrnku pohankových krup – uvařte podle návodu na obalu
2 lžíce olivového oleje
1 stroužek česneku – na plátky
1 lžička uzené papriky
sůl, pepř

2 hrsti hoblinek parmazánu

Troubu předehřejte na 180°C.
V zapékací míse smíchejte řepu s octem, cukrem a olejem. Osolte, opepřete, zavřete  poklicí nebo alobalem a pečte 30 minut. Poklici sundejte a pečte odkryté ještě 20 minut.

Ve větší pánvi rozehřejte olej, přidejte česnek i papriku a minutu opékejte (míchejte). Přidejte kapustu, trochu vody, přiklopte a nechte kapustu slehnout. Přimíchejte uvařenou pohanku, prohřejte, dochuťte solí a pepřem.

Na talíř dejte kapustu s pohankou, červenou řepu a ozdobte parmazánem.

2 porce