konopný hummus

konopny hummus
V neděli 10.listopadu proběhla na výstavišti v Holešovicích soutěž o konopný olej Cannafestu 2013 a já jsem měla tu čest zasednou v odborné porotě. Do soutěže se letos přihlásilo sedm výrobců olejů ze šesti evropských zemí a znáte to, rozhodování nebylo jednoduché.

Hodnotili jsme barvu, vůni a chuť jednotlivých vzorků slepým testem, známkovali jednotlivé vlastnosti olejů jako ve škole od 1 do 3. Nakonec jsme vše sečetli. Vyhlásili jsme vítěze jednotlivých kategorií – vůně, barva, chuť a samozřejmě olej vítězný, kterým se letos stal vzorek F zemědělského družstva ZEMĚDRUH z Telče.
cannafest 2013
Podrobnější informace o jednotlivých výrobcích najdete na stránkách KONOPY. Smutná zpráva ovšem je, že si vítězný olej už bohužel nekoupíte, protože, jak jsme se dozvěděli, byl vyprodaný ještě před začátkem soutěže. Tak snad zase za rok.

– – –

Konopí má u nás v kuchyni své místo. Možná jste už zkoušeli těstovinový salát, dnes nabízím další naší oblíbenou pochoutku – konopný hummus.
cannafest 2013
Pomineme-li skutečnost, že konopná semínka i olej vynikají lahodnou oříškovou chutí, soustředíme se na jejich účinek na lidské tělo. Je třeba zdůraznit, že 
semínka neobsahují omamnou látku THC, konzumace potravin z nich získaných nepředstavuje v tomto ohledu žádná rizika.

Naopak, jsou vhodné pro těhotné, i kojící ženy, děti (pro zdravý vývoj orgánů a jako prevence poruch pozornosti), dospělé, aktivní sportovce (ti ocení hlavně lehce vstřebatelné bílkoviny a urychlení odbourání kyseliny mléčné ze svalů) i starší lidi.

Obecně platí, že zařazení rostlinných tuků bohatých na esenciální mastné kyseliny a další nenasycené kyseliny do jídelníčku, přirozeným způsobem podporuje naše zdraví a tělesný vývoj. Dodávají totiž pružnost a vitalitu buňkám a buněčným membránám, podílejí se mj. na tvorbě nervových buněk v centrální nervové soustavě.

Vláknina zase vyvolává pocit plnosti, což může být využito při boji s obezitou. Konopná mouka neobsahuje lepek, hodí se proto pro bezlepkovou dietu. Pozitivní účinky esenciálních kyselin, vlákniny a bílkovin na organismus a imunitní systém dnes pomáhají lidem trpícím rakovinou, Parkinsonovou chorobou, zakrněním žláz, žlučovými kameny, kožními nemocemi, menstruačními problémy, artritidou, kardiovaskulárními, stresovými onemocněními atd. (konopnyshop.cz)

Konopný hummus:

250 g cizrny
1 1/2 lžičky jedlé sody
250 g sezamové pasty tahini
4 lžíce citrónové šťávy
4 stroužky česneku
100 ml ledové vody
lžíce neloupaných konopných semínek – namelte na mlýnku

neloupaná konopná semínka – namelte na mlýnku
konopný olej

Cizrnu přes noc namočte s jednou lžičkou jedlé sody.

Druhý den cizrnu propláchněte pod tekoucí vodou a dejte do většího hrnce spolu se zbylou sodou. Zalijte vodou a vařte úplně do měkka – uvařenou cizrnu musíte lehce rozmáčknout mezi prsty. Trvá to tak hodinu.

Postupně rozmixujte všechny ingredience v robotu na hladkou pastu. Ochutnávejte a pomalu vše přidávejte do té chvíle, než budete s výsledkem spokojeni. Někdy mám radši, když v hummusu cítím kousky cizrny a můžu si hummus namazat na chleba jako pomazánku (jako na první fotce), jindy mixuji úplně do hladka – hummus dám pak na talíř, naleji na něj dost konopného oleje, posypu mletým konopným semínkem a jím jako dip s čerstvou zeleninou.

6 porcí

PS: A pokud vás zajímá, jak ještě využít konopí, tak se to můžete dozvědět třeba tady – https://www.facebook.com/events/220978894732071/