slezské bramborové placky

slezské bramborové placky
Je příjemné sednout si na verandu a nechat se ohřívat podzimním sluníčkem. Ke kafi nebo k čaji si dejte bramborové placky s brusinkovým kompotem. Je to rychlé, jednoduché a dobré.

Brambory pochází od Inků, od kterých je pro Evropu získali Španělé, ovšem původně jako exotickou květinu. Teprve v 18. století brambory získaly v Evropě na významu jako potravina a hospodářská plodina a u nás se jejich pěstování rozšířilo až v 19. století. Díky jejich relativní nenáročnosti na podmínky a vysoké výživné hodnotě brambory se rychle těšily velké oblibě a dokázaly zasytit všechny vrstvy obyvatel.

Brambory obsahují širokou paletu stopových prvků, např. draslík, hořčík, zinek, vápníkfosforželezo, měď, fluor, sodík,
chrom
 a další. Jsou tedy skvělým a levným zdrojem minerálů nezbytně nutných pro zdraví našich orgánů a jejich  funkčnost.

Jsou důležité pro srdce a cévní systém, hormonální procesy, metabolismus tekutin v tělekrvetvorbuzdravé kosti, klouby, šlachy a svaly, plodnost a potenci, v neposlední řadě také kůživlasy, nehty, obranyschopnost těla a pevné nervy. Brambory jsou také zdravé pro růst a vývoj u dětí, všechny výše jmenované minerály, především pak vápník, hořčík a zinek jsou velmi prospěšné jak pro růst kostí a svalové tkáně, tak i pro mentální vývoj a silnou imunituLéčba ovocem a zeleninou / K.Oberbeil, MUDr. Ch.Lentzová
Ztracenka

Slezské bramborové placky podle „Venkov & styl“

600 g brambor
80 g hladké mouky
1 vejce
1 lžíce smetany ke šlehání
sůl, čerstvě mletý pepř

vepřové sádlo na smažení nebo máslo, rostlinný olej

zakysaná smetana
brusinkový kompot nebo džem

Brambory oloupejte a nastrouhejte na jemném struhadle, nechte chvíli stát. Slijte vodu, kterou brambory pustily, osolte, opepřete. Přimíchejte mouku, vejce, lžíci smetany. Dobře promíchejte.

Na pánvi rozehřejte sádlo a smažte bramborové placky. Podávejte se zakysanou smetanou a brusinkami.

4 porce