blesková rajčatová polévka

bleskovc3a1-rajc48datovc3a1-polc3a9vka.jpg

Zkusili jste někdy podávat polévku „nekompletní“? Mě to baví stále víc. Uvařím základ, v tomto případě je to rajčatová polévka s kurkumou, římským kmínem, koriandrem a kokosovým mlékem. Ostatní ingredience připravím zvlášť a nechám už na hostech, aby si polévku doladili sami.

– – –

Koření kurkuma je známá také jako indický šafrán. Obsahuje žluté barvivo kurkumin. Kurkuma pomáhá při trávení, je doporučovaná při nemocech žaludku a žlučníku, a je také velmi prospěšná diabetikům. V současné době je kurkuma stále ještě nedoceněná. Nejnovější výzkumy však doložily příznivé účinky na obranyschopnost a vitalitu organismu a také na dobrou psychickou pohodu. Účinné látky kurkumy pomáhají také při nadýmání. (rojikovovkoreni.cz)

Semena římského kmínu jsou světlejší, větší, aromatičtější a úplně jinak chutnají než nažky kmínu kořenného. V Africe se přidává do pokrmů tadžin, kuskus, ve Španělsku se míchá se skořicí a v arabských zemích s koriandrem, kurkumou a kardamomem. Žvýkáním sušených semen římského kmínu zmizí z úst nepříjemný zápach i po pokrmech silně kořeněných česnekem.

Blesková rajčatová polévka s kurkumou a kokosovým mlékem:

4 lžíce sezamového nebo olivového oleje
2 cibule – nakrájejte na tenké plátky
1 lžička mořské soli
3 lžičky kurkumy
1 lžička mletého koriandru
1 lžička mletého římského kmínu
na špičku nože chilli
2 plechovky krájených rajčat
kokosové mléko – množství podle chuti

na ozdobu:
opražené plátky mandlí
uvařená rýže, luštěniny nebo těstoviny
čerstvé bylinky, ..

Ve větším hrnci smažte na oleji nakrájenou cibuli tak dlouho, aby změkla, ale nezhnědla. Bude to trvat asi 10 minut. Přidejte koření a ještě půl minuty smažte. Přimíchejte rajčata, 5 – 6 hrnků vody a pod pokličkou vařte asi 10 minut. Pokud chcete mít polévku krémovější, přilijte kokosové mléko a polévku rozmixujte tyčovým mixérem. Pokud ne, polévku nemixujte a nechte, ať si kokosové mléko přidá každý sám přímo do talíře.

Dozdobte polévku až na talíři, fantazii se meze nekladou.

5 – 6 porcí