chai

chai-001.jpg

V tomhle podivně podzimně zimním počasí vás chai zahřeje a posílí. Navíc pokud ho budete nalévat návštěvě (jako já) určitě i příjemně rozveselí. Pily jsme s Petrou na zdraví, štěstí a splněná přání v novém roce 2013. Ať je krásný i ten váš!

Aromatická fenyklová semínka patří k nejstarším druhům koření na světě. V lidové medicíně se již dlouho používají k přípravě čaje pro léčbu poruch trávení od škytavky až po koliku. Fenyklový čaj má osvěžující chuť a často zmírňuje nadýmání a plynatost. Fenyklová semínka však údajně spouštějí menstruaci, a proto se jim v těhotenství raději vyhněte.

V Indii se fenyklová semínka žvýkají po jídle, aby podpořila trávení a odstranila pach z úst. Ve starém Řecku a Římě se tato semínka často jedla na ochranu proti obezitě. Řecký lékař Hippokrates a o dva tisíce let později i anglický bylinkář Nicholas Culpeper doporučovali fenyklový čaj (šálek denně) pro povzbuzení tvorby mléka u kojících matek. Jedna lžička vlažného slabého fenyklového čaje uleví malým dětem při břišních křečích.

Kardamom přináší úlevu při špatném trávení a při žvýkání osvěžuje dech. Pomáhá také tišit zvracení, pálení žáhy a říhání. Můžeme jej užívat v léčbě nachlazení a kašle.

Hřebíček byl už před mnoha tisíci lety uznávaným dezinfekčním prostředkem v Asii, především Číně, kde má jeho užití obzvlášť velkou tradici. Hřebíček a jeho výtažky se užívaly jak k výše zmíněné dezinfekci úst, tak i k dalším lokálním ošetřením kůže a špatně se hojících ran. Antisepticky působí i při vnitřním užití, například v případě žaludečních katarů, při otravách zkaženým jídlem a střevních potížích.

Dezinfekčního účinku hřebíčku se využívá také v aromaterapii. Silice, které se uvolňují do vzduchu z aromalampy s přidáním hřebíčkového oleje, dezinfikují naše dýchací cesty, jakplíce a průdušky, tak i nosní dutiny. Dodržujeme ovšem předepsanou dobu působení, aby nedošlo k nadměrnému podráždění sliznic. Tohoto efektu lze využít i k šetrné dezinfekci místnosti a bytu, kde se nemocný nachází, takže omezíme riziko nákazy i ostatních členů rodiny, či spolubydlících.

Skořice podporuje chuť k jídlu a má celkově velmi příznivý vliv na naše zažívání, pomáhá léčit průjmová onemocnění a působí i proti nadýmání.
skorice
Ty tři stromečky uprostřed – to je skořice, kterou jsme potkali v Thajsku. 

Pro své dezinfekční a antibiotické účinky a schopnost prohřátí organismu je účinná také při léčbě nachlazení, kdy ji nejlépe přidáváme do bylinkových čajů. V Asii se také tradičně předepisuje pro léčbu onemocnění močových cest.

Ženám se skořice doporučuje především pro svou schopnost napravovat poruchy menstruace, snížit její bolestivost a upravit pravidelnost. Při klimakteriu skořice pomáhá omezit nepříjemné průvodní potíže.

Podle posledních výzkumů byl prokázán účinek skořice při léčbě cukrovky, kdy užívání skořicových výtažků či skořice samotné úspěšně snižuje hladinu krevního cukru u diabetiků. Stejně tak snižuje i hladinu cholesterolu v krvi.

Skořice je také významný antioxidant, chrání naše tělo před volnými radikály a čistí krev.

Černý pepř podporuje trávení, uvolňuje nadýmání a zácpu a zlepšuje krevní oběh.

Zázvor podporuje krevní oběh. Používá se k ochraně před respiračními i střevními chorobami a k ulehčení potíží při nadýmání a střevních křečích. Zázvor také stimuluje játra k detoxikační činnosti.

Chai podle Dity P.:

1 lžička fenyklových semínek
6 tobolek kardamomu
8 hřebíčků
1 svitek skořice
6 kuliček černého pepře
kousek čerstvého zázvoru tlustý asi centimetr – oloupejte a nadrobno nakrájejte
1,5 l vody
2 lžíce černého čaje – dávám indický Darjeeling
0,5 l plnotučného mléka
4 lžíce tmavého cukru

Fenykl, kardamom, hřebíček, skořici, pepř a zázvor dejte do většího hrnce, zalijte vodou a vařte 5 minut.

Zavřený hrnec odstavte ze sporáku a nechte 15 minut odpočívat.

Přidejte do hrnce černý čaj a mléko, přiveďte chai znovu k varu, stáhněte plamen a nechte 5 minut probublávat.

Chai oslaďte a přeceďte přes sítko do nahřáté konvice.

8 porcí

1 Comment

  1. Něco podobného jsem jednou koupila v již připravené směsi. Nejvíc mě překvapilo to mléko, ale bylo to vynikající. Určitě zkusím namíchat vlastní směs podle receptu! 🙂