vánoční cukroví

vanocni cukrovi
Když jsem byla malá, tak jsme na Vánoce pekli vždy několik osvědčených druhů cukroví a jeden až dva druhy nové (většinou jsme se inspirovali v nějakém časopise). Postupem času jsme několik nových přidali k těm osvědčeným a další jsme nepřidávali.

Počet druhů se skoro ustálil někde mezi jedenácti a třinácti. Zní to, jako bychom čas před Vánoci trávili jenom v kuchyni, ale není to pravda. Pečeme z polovičních dávek a díky mamce jsme v pečení velmi disciplinovaní a efektivní, takže je radost vidět, jak cukroví přibývá.

Navíc posledních pár let, kdy jsme s Martinem a rodiči slavili Vánoce až v lednu, jsme přišli až k hotovému a to vám má taky svoje kouzlo.
cukrovi
Dnes přidávám dva recepty osvědčené (medové dortíčky a vanilkové rohlíčky) a jeden nový (perníčky) od kamarádčiny babičky. Nový recept jsem letos zařadila, protože jsem hledala perníčky, které do Vánoc stihnou změknout.

Medové dortíčky:

Na fotce je medový dortík vpravo nahoře, pod srdíčkem.

těsto:
250 g hladké mouky
80 g cukru moučky
125 g másla
1 lžíce tekutého medu
1 vejce
špetka soli
špetka skořice
1 lžička jedlé sody

náplň:
1,5 kostky másla
150 g cukru krupice
1,5 vanilkového pudinku uvařte v 0,5 l mléka

strouhaný kokos
čokoláda

Z těsta vykrajujte kolečka, která pečte v rozpálené troubě (180°C). Týden před Vánoci kolečka slepujte krémem – vždy dvě, „placatější“ stranou k sobě. Dvě slepená kolečka potřete krémem i po celém jejich obvodu a obalte je v kokosu. Nakonec je z jedné strany ozdobte rozehřátou čokoládou.

Vanilkové rohlíčky:

200 g hladké mouky
120 g másla
80 g mletých vlašských ořechů
30 g moučkového cukru

100 g vanilkového cukru na obalení

Vypracujte těsto, ze kterého pak vytvořte válečky, které krájejte na stejně velké kousky, z těch pak tvarujte rohlíčky. Pečte je rychle v rozpálené troubě (180°C). Ještě horké rohlíčky obalujte ve vanilkovém cukru.

Perníčky:

650 g hladké mouky
350 g moučkového cukru
4 vejce
4 lžíce medu
50 g sádla
1 lžička jedlé sody
1 balíček perníkového koření

Vypracujte těsto, zabalte ho do igelitového pytlíku a nechte 4 – 5 dní odpočívat v lednici.

Vykrajujte tvary podle libosti. Perníčky pečte krátce (asi 8 minut) ve vyhřáté troubě (180°C).