svatební koláčky


Jednou z mála tradic, kterou jsme vzali v našich předsvatebních přípravách na milost, bylo pečení svatebních koláčů. I tak jsem měla malou podmínku – nebude to otročina, musí to být radost. Odmítám vstávat v šest a do půlnoci se upocená a obalená v cukru stresovat v kuchyni, kde mi bude kuráž dodávat od rána alkohol. Ráda bych si ten den užila, to stačí. Hned na začátku ale musím říct, koláče se povedly náramně!

Pekly jsme u našich. Mamka pozvala kamarádky, které navíc s pečením svatebních koláčů měly zkušenost. Začaly jsme v osm, práce nám šla hezky od ruky a ve čtyři odpoledne už jsme měly upečené koláče v krabicích.

Jako třešinka na dortu byly koláče rohové. Víte, proč se jim tak říká? Trochu proto, že se pekly v rohu plechu, trochu víc proto, že mají v každém rohu jinou náplň. Rohové koláče se zdobí myrtou a mašličkou a rozdávají se svobodným, aby se do roka vdaly / oženili. Důležité je, že se rohové koláče musí jíst pod stolem, jinak kouzlo nefunguje.

V Hradci se svatební koláče pečou čtrnáct dní až měsíc před svatbou a rozdávají se známým spolu se svatebním oznámením.

Bylo to prima, ještě jednou děkuji pomocnicím!

Svatební koláče:

200 g hladké mouky
200 g polohrubé mouky
50 g cukru
250 g másla – nechte povolit při pokojové teplotě
špetka soli
citronová kůra
3 žloutky
3 lžíce vlažné šlehačky

kvásek:
30 g kvasnic
1 lžíce cukru

rozpuštěné máslo s rumem na pomazávání upečených koláčů

moučkový cukr s vanilkovým cukrem na obalování

náplně:
– tvarohová – tučný tvaroh, 1 žloutek, 1-2 lžíce cukru, vanilkový cukr, rozinky překrojené a předem namočené v rumu
– maková – mák vaříme s mlékem, dochutíme cukrem, skořicí a rybízovou marmeládou, můžeme vmíchat nastrouhané piškoty
– jablečná povidla
– švestková povidla – do povidel vmíchejte trochu rumu

Troubu rozehřejte na 180°C.

Nejdřív si připravte kvásek – kvasnice utřete s trochou cukru, kvasnice se „rozpustí“. Potom je zalijte trochou vlažného mléka a nechte pod čistou utěrkou chvilku odpočívat.

Připravte těsto. (Pomáhal nám robot, pak už stačilo těsto trochu „dopracovat“ na pomoučeném válu.) V těstu je sice kvásek, ale těsto nesmí začít kynout, proto hned „motejte“ koláče. Klaďte je těsně vedle sebe na lehce vymazaný plech a pečte v troubě asi 20 minut. Nesmí zhnědnout jen zrůžovět.

Koláče nechte chvilku na plechu odpočívat, potom je potřete rozpuštěným máslem s rumem a obalte je v cukru.
PS: Ptali jsme se rodičů, jestli je nějaká tradice, kterou by na naší svatbě rádi zažili, protože my si na ně opravdu nepotrpíme. Martinova mamka si přála myrtu do klopy (na šaty), proto svatebčany ozdobíme myrtou. Naši si přáli koláčky, proto se pekly koláčky.

Martinova mamka by ještě chtěla, abych měla dlouhé šaty. Ale to nevyjde, protože mám hezké nohy a chci je ukázat, to se ví!

2 Comment

  1. To s těmi rohovými koláčky neznám! Ale tradice je to hezká, protože koláčky s myrtou jsou úžasně fotogenické. Tak hezkou svatbu a ještě hezčí posvatbí! 🙂