čočková s dýní a kokosovou smetanou

c48doc48dkovc3a1-s-dc3bdnc3ad-001.jpg

Jaká že byla ta naše americká dovolená? Pracovně a z legrace jsme ji nazvali „Svatební cesta do Jiljí“. Léčky jsme na sebe předem nechystali, ty na nás nakonec Amerika nachystala sama. Jo a svatba ještě opravdu nebyla. Ale pěkně popořádku.

Hlavním důvodem výletu byl Burning Man, akce, která nejspíš nemá na světě obdoby. Celé se to dá chápat, jako velká párty na poušti, ale drtivá většina účastníků jde víc do hloubky. Pro většinu lidí je to rituál, něco končí, něco začíná. Akce, kde se potkávají zajímaví lidé. Akce, která má svůj charakter a nezaměnitelnou vibraci.

No řekněte, kde si popovídáte s veterány z Vietnamu? Kde si uvaříte s kuchařem vyhlášené pařížské restaurace večeři z polotovarů? Kde Američané na první potkání nevyprávějí, čeho v životě dosáhli a v čem jsou nejlepší? Jen jednou za rok v nevadské poušti.

První ročník proběhl v roce 1986 na Baker Beach v San Franciscu a účastnilo se ho 20 lidí, letos nás bylo skoro 60 000 a byli jsme v Nevadě. Jakmile projedete bránou, přestanou platit peníze (jediné, co si za peníze můžete koupit je led) a začínají platit pravidla a principy, která všichni dodržují. Třeba to, že všechno, co si přivezete, si také odvezete, odpadky nevyjímaje.

Všechno, co na poušti je, vytvořili účastníci z vlastní vůle a na vlastní náklady. Bylo neuvěřitelné vidět, co všechno lidé do pouště přivezli. Ale nebudeme si nic nalhávat, párty to byla taky veliká!

Zkrátka to byl neobyčejný zážitek a troufám si tvrdit, že jsme tam nebyli naposledy.

– – –

Na poušti nás hřálo sluníčko, teď se už zahříváme polévkou.

Luštěniny obsahují nerozpustnou i rozpustnou vlákninu: ta první povzbuzuje střevní motilitu a pomáhá tak proti zácpě, navíc pravděpodobně snižuje riziko rakoviny tlustého střeva a konečníku. Druhá je spojována se snižováním hladiny cholesterolu a tím i se snižováním rizika srdečních onemocnění a mozkových příhod. Čočka je vhodným zdrojem selenu, železa, manganu, obsahuje také fosfor, zinek, tiamin a vitamin B6. (Jídlo jako jed, jídlo jako lék)

Čočková polévka s dýní a kokosovou smetanou podle Hany Michopulu:

5 lžic olivového oleje
asi 2 cm velký kus čerstvého zázvoru – oloupejte a nahrubo nastrouhejte
1 kus skořice
2 hřebíčky
1 malá sušená chilli paprička
1 cibule – na kostičky
4 stroužky česneku – nakrájejte na silné plátky
250 g hnědé čočky – přes noc namočte
1 lžíce rajčatového koncentrátu
400 g dýně hokkaido – neloupejte, nakrájejte na větší kostky
1/2 lžičky strouhaného muškátového oříšku
1/2 lžičky cukru
200 ml kokosové smetany
sůl
pepř na dochucení

Ve větším hrnci osmahněte na olivovém oleji zázvor, skořici, hřebíček a celou chilli papričku. Po půl minutě přidejte cibuli a česnek a ještě pět minut opékejte.

Do hrnce přidejte čočku, litr studené vody a rajčatový koncentrát. Zamíchejte, přiklopte pokličkou a vařte na mírném plameni, dokud čočka nezměkne, asi hodinu. Vyndejte z hrnce skořici a hřebíček.

V jiném hrnci smíchejte dýni, kokosovou smetanu, muškátový oříšek, cukr a dvě špetky soli. Na mírném ohni vařte dýni dokud nezměkne. Potom ji rozšťouchněte šťouchadlem na brambory na pyré.

Na talíř nejdřív dejte čočku, pak kopeček pyré. Můžete ještě ozdobit bylinkami (třeba koriandrem) a pokapat dýňovým nebo olivovým olejem. Ať si polévku zamíchá a dochutí solí a pepřem každý sám.

4 – 6 porcí

2 Comment

  1. Cítím se božsky, jen se dívám na fotky. Což teprve schovat se ti do kufru?! Tak příště! 😉
    Vivi

    1. Žádnej problém žejo 🙂
      z