pečená rajčata s kukuřicí, vejci a pažitkou


Užívám si rajčatovou sezónu, protože jestli něco můžu jíst pořád a v jakékoli úpravě, tak jsou to právě rajská jablíčka. Pečená rajčata s vejci jsou jedním z pravidelnějších chodů našeho sobotního brunche. To je pak sobota ještě krásnější!

Rajčata jsou dobrým zdrojem draslíku a beta-karotenu, užitečným zdrojem vitaminu C a E a mají jen nepatrné množství kalorií. Podle současných výzkumů se ukazuje, že lykopen, karotenové barvivo, které zbarvuje rajčata do červena, může zabraňovat vzniku některých typů rakoviny tím, že omezuje poškození volnými radikály. (Jídlo jako jed, jídlo jako lék)

Pečená rajčata s kukuřicí, vejci a pažitkou:

3 masitá rajčata
2 vejce
3 lžičky mražené kukuřice
2 lžíce nakrájené pažitky
2 lžíce nastrouhaného parmazánu
sůl, pepř, olivový olej, bazalka

Rozehřejte troubu na 200°C a plech vyložte pečicím papírem.

Rajčatům odkrojte „vršky“ a vydlabejte dužinu – tu můžete hned sníst nebo ji použít jinde. Vejce prošlehejte se sýrem a pažitkou v menší misce. Vejce osolte a opepřete.

Rajčata položte na plech, do každého dejte lžičku kukuřice a rozdělte do nich vajíčkovou směs. Rajčata pečte asi 45 minut. Před podáváním je pokapejte trochou oleje a posypte bazalkou.

4 Comment

  1. Musím zkusit! Ale teď už doopravdy. Vypadá to extrémně jednoduše a většinu věcí mám doma při ruce. Bezva tip, díky za nápad a recept 😉
    Verunka

    1. Jsem zvědavá na foto 🙂

  2. Tak jsem to včera zkusila, škoda, že jsem měla trochu kyselá rajčátka, ale i 4 leté dcerce to chutnalo 🙂 Místo parmazánu jsme dali goudu, protože on je méně aromatický pro děti. SUPER!