jahodovo-malinová panzanella

jahodova-panzanella2.jpg

O víkendu jsme byli na svatbě kousek od Liberce, v krásné přírodě Lužických hor. Veselka se vydařila, večírek jsme si užili a v neděli jsme se ještě cestou domů stavili na zámku Lemberk.

Na prohlídce zámku jsem nebyla snad 10 let, nemůžu říct, že by mě to někdy bavilo, ale tentokrát jsme měli štěstí na průvodce. Navíc je expozice zámku zajímavá a okolí nádherné. Byla to příjemná zastávka.

Pak už jsme koupili maliny a jahody a dnes byla k snídani panzanella. Do sladké panzanelly se nejvíc hodí nějaký hodně tmavý semínkový chleba, kupuju v DMku žitný se slunečnicovými semínky. Množství ingrediencí schválně nepíšu, připravte si panzanellu podle vaší chuti.

– – –

Jahody obsahují větší množství vitaminu C než jakákoli jiná bobulovina a 100 g má jen 27 kcal. Pokud sníme jahody po zelenině bohaté na železo, zlepší se absorbce železa v těle. To je zvlášť důležité pro lidi, jejichž strava neobsahuje větší množství masa. V lidovém léčitelství se jahody tradičně využívají k pročištění zažívacího traktu. Říká se, že účinkují jako mírné tonikum na játra a že působí antibakteriálně.

Maliny také obsahují vitamin C, který je potřebný pro udržení zdravé kůže, kostí a zubů, napomáhá absorpci železa z potravy a urychluje hojivé procesy. Jako antioxidant může vitamin C snižovat riziko vzniku některých typů rakoviny.

Jahodovo-malinová panzanella:

kostky tmavého semínkového chleba
máslo
třtinový cukr
jahody
maliny
bílý jogurt a mák

Troubu rozehřejte na 200°C.

Máslo rozpusťte, přidejte k němu trochu cukru a kostky chleba. Dobře promíchejte, aby se chleba v másle obalil. Směs rozprostřete na plech vyložený pečicím papírem a pečte, dokud chléb nebude křupavý (asi 15 minut).

Ve větší míse rozmačkejte asi 2/3 jahod a malin, trochu pocukrujte, promíchejte. Můžete přidat pár lístků čerstvé máty. To je váš dresink.

Opečené kostky chleba smíchejte s dresinkem, ozdobte zbylým ovoce, jogurtem a mákem. Hned podávejte.

2 Comment

  1. Ve vašich báječných receptech oceňuji komentáře ke složení potravin a jejich kalorickou hodnotu. Držím palce.