zázvorová limonáda s goji


Osvěžující vitamínová bomba, to je druhý název tohoto nápoje. Je plný antioxidantů, to znamená, že vám pomůže chránit pokožku během opalování, a to se teď hodí. Další fór je v tom, že když se venku ochladí, můžete ze stejných ingrediencí udělat „čaj“, který vám pomůže při nachlazení.

Goji je komerční název pro plody dvou velmi příbuzných rostlin – kustovnice cizí (Lycium barbarum) a kustovnice čínské (Lycium chinense). Obě tyto rostliny patří do čeledi lilkovitých a svůj domov mají v jihovýchodní Evropě a Asii. Bobule této rostliny jsou v přírodní medicíně, především čínské a tibetské, používány po staletí.

Goji bývá opěvována především kvůli své vysoké výživové hodnotě. Bobule obsahují jedenáct minerálů, osmnáct aminokyselin, šest základních vitamínů, stopové prvky, polysacharidy, mastné kyseliny, karotenoidy (např. beta-karoten), fenol,  kyselinu linoleovou, antioxidanty a jiné.

V tradiční čínské medicíně jsou goji, díky svému obsahu antioxidantů, používány k léčení kardiovaskulárních a zánětlivých onemocnění, přičemž se neužívají jen samotné bobule, ale také výluhy z kořene nebo listů rostliny. Konzumace goji prý také pomáhá při poruchách zraku, jako je třeba zelený oční zákal nebo degenerace žluté skvrny. Dále je používána k léčení onemocnění jater, sexuálních poruch a neplodnosti, a jako prevence rakoviny. (nazeleno.cz)

Zázvorová limonáda s goji podle Sarah Britton:

2 lžíce goji
1 1/2 hrnku vody
1 lžička čerstvého zázvoru – oloupejte a nakrájejte na malé kostky
1/2 citronu
med – pokud potřebujete dosladit

Namočte goji minimálně na jednu hodinu do vody, aby změkla.

Přidejte k ní všechny ostatní ingredience, dobře vše rozmixujte a podávejte s plátkem citronu a s ledem.

1 porce

Pokud budete vařit „čaj“, tak zalejte goji horkou vodou, nechte chvíli louhovat. Pak přidejte kapku zázvoru, citron a med. Goji nevyhazujte, naopak, po vypití „čaje“ ji snězte.