mazanec – dva recepty


“Málokteré stavení jest o Velikonocích, kde by se mazanec nenalezl. Mazanec, když pěkně pečený jest, dej s barevnými vejci ke svěcení .. a rozděl pak mezi domácí lidi.” (Magdalena Dobromila Rettigová)

Dnes se u nás pekly dva. Jeden klasický s hrozinkami podle receptu mojí mamky, která ze stejného těsta peče na Vánoce i vánočku, druhý speciální s medem a jablky. Oba mazance jsou spíš hutnější s „mokrým“ těstem, nemám totiž ráda ty suché z obchodu.

Jak dopadne mazanec s medem a jablky je většinou překvapení, vždycky těsto trochu zapletu, aby drželo lépe tvar, někdy je to po upečení vidět, jindy ne. Na chuť je ale opravdu výborný.

Mazanec s hrozinkami:

Mazanec na obrázku je z poloviční dávky, z celé dávky (recept níže) pečeme na Vánoce vánočku a je jí plný plech.

600 g hladké mouky
1 žloutek plus 1 vejce na pomazání
150 g cukru krupice
1 vanilkový cukr
citronová kůra
1 kostka kvasnic
150 g tuku – 50 g másla, 50 g sádla, 50 g oleje
vlažné mléko
špetka soli

hrozinky
mandle

Rozehřejte troubu na 220°.

Do vlažného mléka dejte špetku cukru a rozdrobte do něj kvasnice. Nechte chvíli odpočívat, dokud kvasnice nenabudou a nezačnou plavat.

Do velké mísy dejte špetku soli, prosátou mouku, žloutek, cukr, citronovou kůru, mléko s droždím a tuk. Všechno dobře promíchejte a míchejte, dokud se těsto nezačne odlepovat od stěn. Zapracujte do těsta i hrozinky. Přikryjte mísu potravinářskou fólií a dejte těsto kynout na teplé místo. Bude to trvat dlouho, nechávám těsto v klidu i dvě hodiny.

Připravte si plech – vyložte ho dvěma vrstvami alobalu, jednou vrstvou pečicího papíru a ten ještě pomažte trochou sádla.

Těsto vyklopte na připravený plech, potřete rozšlehaným vejcem, posypte plátky mandlí, pokud chcete, a dejte péct.

Celková doba pečení je asi 40 minut, ale mazanec chytne barvu dřív. Až se vám bude jeho barva líbit, zakryjte mazanec alobalem a nechte dopéct.

Mazanec s medem a jablky podle smitten kitchen:

530 g hladké mouky
2 velká vejce plus jeden žloutek
79 ml tuku – slunečnicový olej je nejlepší
79 ml medu plus 1 lžička navíc
1 balíček sušeného droždí
8 g soli

2 jablka – oloupejte a nakrájejte na kostičky
trochu citronové šťávy na zakápnutí nakrájených jablek, aby nezhnědla

Rozehřejte troubu na 220°.

V trošce vlažné vody rozmíchejte lžičku medu a droždí. Nechte chvíli odpočívat, dokud droždí nenabude.

Do velké mísy dejte špetku soli, prosátou mouku, vejce, med, vodu s droždím a tuk. Všechno dobře promíchejte a míchejte, dokud se těsto nezačne odlepovat od stěn. Přikryjte mísu potravinářskou fólií a dejte těsto kynout na teplé místo. Těsto by mělo zdvojnásobit objem asi za hodinu.

Připravte si plech – vyložte ho dvěma vrstvami alobalu, jednou vrstvou pečicího papíru a ten ještě pomažte trochou sádla.

Vykynuté těsto spleťte do mazance, obrázky by měly napovědět.


Mazanec přeneste na připravený plech, pomažte ho rozšlehaným vejcem a pečte asi 40 minut.

2 Comment

  1. Dobrý den, rády bychom Vás informovaly, že jsme Váš blog nanominovaly do Versatile Blogger Award, protože se nám moc líbí!
    Femme Fatale s Bohyní

    http://weandthecity.wordpress.com/2012/04/15/versatile-blogger-award/