kopřivová nádivka se špenátem


Zaslechla jsem v zelenině, že je to letos na Velikonoce jinak. „Protože je přestupný rok, tak v pondělí nechodí na koledu kluci, ale holky, mladá paní, málokdo to ví.“ No, děkuju pěkně, to si radši upeču mazanec a celý ho sním!

Na Velikonoce jezdíme většinou někam na výlet. Letos jsem se těšila, že budu vyvářet na chatě, pěkně venku na sluníčku. Martin se „těšil“, že konečně doobloží palubkami novou ložnici. Jak to ale nakonec dopadne, zatím nikdo neví. Nechce se mi do zimy, takže budu možná péct mazanec doma, uvidíme.

Pekla jsem letos kopřivovou nádivku bez masa. Jedli jsme k tomu kimchi a moc jsme si pochutnali.

– – –

Listy kopřivy mají cenné čisticí, detoxikační a diuretické (močopudné) vlastnosti, za něž pravděpodobně vděčí vysokému obsahu flavonoidů a draslíku. Pomáhají proto při zklidňování četných chorobných stavů, např. dětských ekzémů a kloubních potíží u dospělých. Čaj z kopřivy k přípravě obkladu nebo užívání potravinových doplňků z kopřivy mohou tišit bolest zanícených kloubů, zvláště je-li jejich příčinou dna.

Jako diuretikum pomáhá kopřiva organismu zbavit se nadbytečné tekutiny a může být užitečná jako pomocný lék při různých onemocněních. Nemocní se zánětem močových cest se mohou přesvědčit, že podporuje tvorbu moči, která pak odplaví chorobné zárodky z těla.

Vyzkoušená a otestovaná je schopnost kopřivových listů zvládat sennou rýmu. Ucpaný nos a slzící oči jsou důsledkem dráždění látkou zvanou histamin, která se tvoří v těle jako reakce na pyl a jiné alergeny. Kopřiva je dobrým zdrojem kvercetinu, flavonoidu, který prokazatelně potlačuje uvolňování histaminu. Podle studie provedené u pacientů trpících alergiemi hodnotila více než polovina účastníku kopřivu jako mírně až vysoce účinnou při snižování alergických příznaků ve srovnání s placebem. (beltina.cz)

Špenát obsahuje karotenoidy ve vysokých koncentracích včetně beta-karotenu, který se v těle přetváří na vitamin A. Je také bohatým zdrojem luteinu – karotenového pigmentu, který má antioxidační účinky. Některé studie říkají, že pravidelné požívání zeleniny s tmavými listy může chránit před mnoha druhy zhoubného bujení.

Špenát je také užitečným zdrojem kyseliny listové, která je doporučována těhotným ženám jako prevence rozštěpu páteře u dětí. (Jídlo jako jed, jídlo jako lék)

Kopřivová nádivka se špenátem:

4 vejce – žloutky a bílky zvlášť
50 g másla – rozehřejte
2 stroužky česneku
7 – 8 tvrdších rohlíků – nakrájejte na kostičky
200 ml mléka
100 ml smetany ke šlehání
400 g špenátu
2 velké hrsti mladých kopřiv
sůl a pepř

Rozehřejte troubu na 180°C.

Ve velké míse přelijte kostičky rohlíků mlékem a smetanou. Prošlehejte žloutky s máslem a špetkou soli a přidejte k rohlíkům.

Špenát a kopřivy přelijte v cedníku horkou vodou, vyždímejte, nakrájejte na kousky a přihoďte do velké mísy k rohlíkům a žloutkům.

Do mísy prolisujte česnek, osolte, opepřete a vše dobře promíchejte.

Vyšlehejte z bílků sníh a ten vmíchejte opatrně nakonec do mísy.

Směs přelijte do hranaté formy – tu nezapomeňte vymazat máslem a vysypat strouhankou.

Pečte asi 40 minut.

2 Comment

  1. Pokud byste nevěděli co s časem a chtěli si udělat výlet za námi do bistra jste vítání. U nás tradiční nádivka a velikonoční krasličák čtrnáctka, sluníčko s výhledem na pastvinu. Od zítra vše k zastižení 😉

    1. Kato, ja jsem na vas myslela, protoze zitra jedem na svatbu nekam k Pelhrimovu, tak ze bychom se v nedeli cestou zpatky stavili. Jenze ted to vypada, ze pojedem do Prahy uz v sobotu v noci. Ale jak to jen trochu pujde, tak jsme u vas! 🙂 z