chačapuri

chacapuri-002_1.jpg

Chačapuri je gruzínská placka, kterou přikusujeme k polévce, salátu nebo samotnou k svačině. Příchutě můžou být různé, já dnes připojuji recept na sýrové chačapuri plněné balkánem a mozzarellou. Někdy zkuste chačapuri naplnit brynzou, je to taky moc dobré.

Pan Cuketka píše, že mají vzniknout 2 placky, mně ze stejného množství zatím vždy vyšly 4 o velikosti talíře. Uvidíte, co se podaří vám.

Chačapuri podle pana Cuketky:

500 g hladké pšeničné mouky
125 ml vlažného mléka
4 vejce – pokojová teplota
60 g másla – rozehřejte
5 g instantního droždí
lžička soli
400 g sýra – balkán: mozzarella = 2:1
malá hrudka másla

Ve velké míse dobře promíchejte mouku, droždí a sůl. Uprostřed udělejte ďůlek a do něj nalijte mléko. Do mléka zamíchejte jen část mouky, tu na okraji. Jen tak, aby vám uprostřed vzniklo řídké těsto. Přikryjte mísu utěrkou a nechte těsto 5 minut odpočívat.

Přimíchejte 3 vejce a máslo a vše dobře promíchejte. Těsto vyklopte na pomoučený vál a ještě propracujte, nemělo by lepit. Vraťte ho zpět do mísy a nechte na teplém místě hodinu kynout. Mezitím zapněte troubu na 250°C a sýr nakrájejte na malé kousky.

Vykynuté těsto rozdělte na 4 díly. Postupně každý z nich rozválejte asi na centimetrovou placku, doprostřed dejte díl sýru, okraje placky přeložte – vznikne balíček se sýrem uprostřed. Ten pak prsty opatrně mačkejte – cílem je placka tlustá maximálně 1 cm.

Placku potřete žloutkem promíchaným s trochou mléka a dejte péct. Jakmile placka chytne barvu, je hotovo (asi 10 minut). Vyndejte ji z trouby a ihned potřete máslem, potom ji přikryjte na chvilku velkou poklicí, aby splaskla.

4 placky