čočková s rajčaty a kapustou

cockova-s-rajcaty-003.jpg

Stárneme, je to jasné. Jak jinak by se mohlo stát, že při výběru nového bydlení upřednostníme blízkost parku před bary a restauracemi, že nebudeme chtít mezonet ani příliš přátelské (rozumějte hlučné) sousedy?

A těch „stárnoucích“ požadavků je mnohem víc. Uvidíme, jak to všechno dopadne. (Pro jistotu jsem si ten náš vysněný byt objednala od Vesmíru, takže by to mělo klapnout!)

– – –

Připojuji recept na hustou zimní čočkovou polévku, kterou jsme se včera po prohlídkách zahřívali a povzbuzovali.

Luštěniny obsahují nerozpustnou i rozpustnou vlákninu: ta první povzbuzuje střevní motilitu a pomáhá tak proti zácpě, navíc pravděpodobně snižuje riziko rakoviny tlustého střeva a konečníku. Druhá je spojována se snižováním hladiny cholesterolu a tím i se snižováním rizika srdečních onemocnění a mozkových příhod. Čočka je vhodným zdrojem selenu, železa, manganu, obsahuje také fosfor, zinek, tiamin a vitamin B6. (Jídlo jako jed, jídlo jako lék)

Čočková polévka s rajčaty a kapustou

2 hrnky čočky – dala jsem zelenou
1 lžíce olivového oleje
1 velká cibule – na kostičky
1 lžička soli
1 plechovka krájených rajčat – v DM drogerii mají moc dobré
2 – 3 hrnky vody
3 hrnky nakrájené kapusty

Namočte čočku alespoň na dvě hodiny do studené vody (namáčení luštěnin napomáhá lepší stravitelnosti a zkracuje dobu vaření). Čočku slijte, propláchněte, zalijte čistou vodou a vařte asi 20 minut doměkka.

Do velkého hrnce nalijte lžíci oleje a nechte na něm chvilku smažit cibuli, přidejte rajčata, uvařenou čočku, vodu a sůl a nechte chvíli provařit. Nakonec vmíchejte do polévky kapustu, tu nechte jen minutu zavadnout. Dochuťte.

6 až 8 porcí