mrkvová polévka se zázvorem


O víkendu jsem bojovala s virózou. A protože jsem mohla zůstat doma, léčila jsem se jídlem. Kromě česnečky jsem snědla spoustu mrkvové polévky se zázvorem, do které jsem přidala i miso pastu. Čaj jsem si vylepšovala whiskou.

Dva dny jsem odpočívala, hodně pila a hodně jedla. Přečetla jsem dvě knihy (Tibetské pohádky z oblasti Amdo a Topoly Berlínské), takže to byl vlastně báječný víkend!

– – –

Na mrkvi je nejzdravější hlavně vysoký obsah beta-karotenu. Vysoký příjem beta-karotenu chrání před poškozeními, která způsobují volné radikály. V těle se beta-karoten přeměňuje na vitamin A, potřebný pro zdravý zrak a sliznice.

Zázvor je podzemní oddenek rostliny volně rostoucí v jihovýchodní Asii. Jeho vůně i chuť prohřeje celé tělo, při rýmě a kašli pomáhá uvolňovat hleny. Zázvor také prospívá zažívání, předchází žaludečním nevolnostem, zabraňuje tvorbě krevních sraženin a podporuje krevní oběh.

Miso je fermentovaná směs sóji, mořské soli a obilí. Dodá vašemu tělu vitaminy, minerální látky a důležité enzymy. Povzbuzuje životní sílu. O misu se píše jako o léku téměř na všechno.

Mrkvová polévka se zázvorem podle smitten kitchen:

2 lžíce olivového oleje
800 g mrkve – oloupejte a nakrájejte na tenké plátky
1 velká cibule – na kostičky
4 stroužky česneku – na plátky
2 – 3 lžíce na malé kostičky pokrájeného zázvoru
4 hrnky zeleninového vývaru nebo vody
1/4 hrnku miso pasty
jarní cibulka na ozdobu

Na oleji krátce osmahněte cibuli s česnekem, přidejte mrkev a ještě 3 minuty smažte. Zalijte zeleninu vývarem, přidejte 2 lžíce zázvoru, přiklopte hrnec poklicí a 20 minut vařte.

Mrkev rozmixujte tyčovým mixérem. V misce promíchejte trochu polévky s miso pastou, směs nalijte zpět do polévky. Nechte polévku ještě 3 minuty táhnout (velmi pomalu vařit). Dochuťte pepřem a solí, pokud je potřeba. Já přidávám do hotové polévky ještě jednu lžíci čerstvého zázvoru.

4 porce